Alberto Sordi

Pievieno šai personai bildi!
Dzimšanas datums:
15.06.1920
Miršanas datums:
24.02.2003
Kategorijas:
Aktieris, Kinorežisors, Komiķis, Režisors
Tautība:
 itālis
Kapsēta:
Kampo Verano, Roma

Dzimis 1920. gada 15.jūnijā un kino ienāca 13 gadu vecumā, dublējot itāliešu valodā komiķi Oliveru Hārdiju. Taču slavu viņš ieguva piecdesmitajos gados, tēlojot Federiko Fellīni filmās "Lo Sceicco bianco" un "I Vitelloni". Kopš tiem laikiem "Lielais Alberto", kā viņš tika dēvēts itālijā, filmējies gandrīz 200 kinolentēs, lielākoties komēdijās. Viņš saņēmis virkni starptautisku un pašmāju godalgu un prēmiju, tostarp "Zelta lauvu", kas aktierim par mūža ieguldījumu tika pasniegta Venēcijas kinofestivālā. Kinofilmās Sordi galvenokārt atveidojis komiskus varoņus, kas tiecas pēc nesasniedzamiem mērķiem, apvienojot tādas pretrunīgas rakstura īpašības kā ekspansivitāte un sentimentāls jūtīgums.

Miris 83 gadu vecumā.

Avots: tvnet

 

Avoti: wikipedia.org, mod.uk

Nav pesaistītu vietu

    loading...

        Saiknes

        Saistītās personas vārdsSaitesDzimšanas datumsMiršanas datumsApraksts
        1Franca FaldiniFranca FaldiniDarba biedrs10.02.193122.07.2016
        2Paola BorboniPaola BorboniDarba biedrs01.01.1900
        3Federiko FellīniFederiko FellīniDarba biedrs20.01.192031.10.1993
        4Anna CamporiAnna CamporiDarba biedrs22.09.191719.01.2018
        5Terry-ThomasTerry-ThomasDarba biedrs14.07.191108.01.1990
        6Stefano  VanzinaStefano VanzinaDarba biedrs19.01.191512.03.1988
        7Gert FröbeGert FröbeDarba biedrs25.02.191305.09.1988
        8Olga  VilliOlga VilliDarba biedrs20.01.192212.08.1989
        9Nino ManfrediNino ManfrediDarba biedrs22.03.192104.06.2004
        10Richard "Red" Skelton BernardRichard "Red" Skelton BernardDarba biedrs18.07.191317.09.1997
        11Benijs HillsBenijs HillsDarba biedrs21.01.192420.04.1992
        12Ettore  ScolaEttore ScolaDarba biedrs10.05.193119.01.2016
        13Lorella De LucaLorella De LucaDarba biedrs17.09.194009.01.2014
        14Elisa MainardiElisa MainardiDarba biedrs27.07.193008.05.2016
        15Renato SalvatoriRenato SalvatoriDarba biedrs20.03.193327.03.1988
        16Lea PadovaniLea PadovaniDarba biedrs28.07.192023.06.1991
        17Dino RisiDino RisiDarba biedrs23.12.191607.06.2008
        18Luidži DzampaLuidži DzampaDarba biedrs02.01.190516.08.1991
        19Franco SilvaFranco SilvaDarba biedrs18.02.192010.11.1995
        20Carlo GiuffrèCarlo GiuffrèDarba biedrs03.12.192801.11.2018
        21Isabella  BiaginiIsabella BiaginiDarba biedrs, Paziņa19.12.194314.04.2018
        22Giuliana   CalandraGiuliana CalandraDarba biedrs10.02.193625.11.2018
        23FanfullaFanfullaDarba biedrs26.02.191305.01.1971
        24Luigi De FilippoLuigi De FilippoPaziņa10.08.193031.03.2018
        25Ermanno OlmiErmanno OlmiPaziņa24.07.193107.05.2018

        Nav norādīti notikumi

        Birkas