Areta Luisa Franklina

Pievieno šai personai bildi!
Dzimšanas datums:
25.03.1942
Miršanas datums:
16.08.2018
Pirmslaulību (cits) uzvārds:
Aretha Louise Franklin
Papildu vārdi:
Aretha Franklin
Kategorijas:
Dziedātājs, Džeza mūziķis, Muzikants, mūziķis, Pianists, Rokmūziķis
Tautība:
 amerikānis
Kapsēta:
Norādīt kapsētu

Areta Luisa Franklina (angļu: Aretha Louise Franklin; dzimusi 1942. gada 25. martā, mirusi 2018. gada 16. augustā) bija amerikāņu džesa, soul, gospeļmūzikas dziedātāja, dziesmu autore un pianiste.

Aretha Franklin - I say a little prayer

Pazīstama arī kā Soulmūzikas karaliene. Franklina bija zināma ne tikai kā soulmūzikas izpildītāja, bet arī kā džeza, blūza, R&B un citu mūzikas žanru izpildītāja.

Leģendārā Franklina pavisam kopā ir 20 reizes ieguvusi Grammy balvu un 20 reizes viņas singls ir ieguvis pirmo vietu Billboard Topā. 

1987. gada janvārī viņa kļuva par pirmo sievieti, kuras vārds tika iekļauts Rokenrola slavas zālē. 

2008. gada novembrī mūzikas žurnāls Rolling Stone ierindoja Aretu Franklinu kā pirmo savā "Visu laiku dižāko dziedātāju sarakstā". 

Avoti: wikipedia.org

Nav pesaistītu vietu

    loading...

        Saiknes

        Saistītās personas vārdsSaitesDzimšanas datumsMiršanas datumsApraksts
        1Clarence LaVaughn FranklinClarence LaVaughn FranklinTēvs22.01.191527.07.1984
        2
        Barbara Vernice FranklinMāte29.06.191707.03.1952
        3
        Cecil FranklinMāsa00.00.194000.00.1989
        4Carolyn FranklinCarolyn FranklinMāsa13.05.194425.04.1988
        5Erma FranklinErma FranklinMāsa13.03.1938
        6Vitnija HjūstoneVitnija HjūstonePēcnācējs, Darba biedrs09.08.196311.02.2012
        7Maikls DžeksonsMaikls DžeksonsDarba biedrs29.08.195825.06.2009
        8Frenks SinatraFrenks SinatraDarba biedrs12.12.191514.05.1998
        9Džordžs MaiklsDžordžs MaiklsDarba biedrs25.06.196325.12.2016
        10Robert F.  Wagner juniorRobert F. Wagner juniorPaziņa20.04.191012.02.1991
        11Miltons FrīdmansMiltons FrīdmansPaziņa31.07.191216.12.2006
        12Sarah VaughanSarah VaughanPaziņa27.03.192403.04.1990
        13Džons LenonsDžons LenonsPaziņa09.10.194008.12.1980
        14Buddy  GrecoBuddy GrecoPaziņa14.08.192610.01.2017
        15Alans ViljamssAlans ViljamssPaziņa17.03.193030.12.2016
        16Deivijs DžounssDeivijs DžounssPaziņa30.12.194529.02.2012
        17Braiens EpšteinsBraiens EpšteinsPaziņa19.09.193427.08.1967
        18Suzy  ParkerSuzy ParkerPaziņa28.10.193203.05.2003
        19Billy PrestonBilly PrestonPaziņa02.09.194606.06.2006
        20Glens KembelsGlens KembelsPaziņa22.04.193608.08.2017
        21Anita EkbergaAnita EkbergaPaziņa29.09.193111.01.2015
        22Maurice WhiteMaurice WhitePaziņa19.12.194104.02.2016
        23Deivids  BovijsDeivids BovijsPaziņa08.01.194710.01.2016
        24Andy FraserAndy FraserPaziņa07.08.195216.03.2015
        25Robins  ViljamsRobins ViljamsPaziņa21.07.195111.08.2014
        26Volters KronkaitsVolters KronkaitsPaziņa04.11.191617.07.2009
        27Rojs OrbisonsRojs OrbisonsPaziņa23.04.193606.12.1988
        28Nensija ReiganaNensija ReiganaPaziņa06.07.192106.03.2016
        29Čaks BerijsČaks BerijsPaziņa18.10.192618.03.2017
        30Deivids KesidijsDeivids KesidijsPaziņa12.04.195019.11.2017
        31Česlavs ŅemensČeslavs ŅemensPaziņa16.02.193917.01.2004
        32Bob BirchBob BirchPaziņa14.07.195615.08.2012
        33Džordžs HarisonsDžordžs HarisonsPaziņa25.02.194329.11.2001
        34Džordžs KarlinsDžordžs KarlinsPaziņa12.05.193722.06.2008
        35Fredijs MerkūrijsFredijs MerkūrijsPaziņa05.09.194624.11.1991
        36FalcoFalcoPaziņa19.02.195706.02.1998
        37Stīvs DžobssStīvs DžobssPaziņa24.02.195505.10.2011
        38Diāna VrīlendaDiāna VrīlendaPaziņa29.09.190322.08.1989
        39Bobijs PārkersBobijs PārkersPaziņa00.08.193702.11.2013
        40Peter  BoylePeter BoylePaziņa18.10.193512.12.2006
        41Sids VišessSids VišessPaziņa10.05.195702.02.1979
        42Slim WhitmanSlim WhitmanPaziņa20.01.192419.06.2013
        43Muhameds  AliMuhameds AliPaziņa17.01.194203.06.2016
        44Ronnie ScottRonnie ScottPaziņa28.01.192723.12.1996
        45Džons  EntvislsDžons EntvislsPaziņa09.10.194427.06.2002
        46Oskars  la RentaOskars la RentaPaziņa22.07.193220.07.2014
        47Mailss DeivissMailss DeivissPaziņa26.05.192628.09.1991
        48Tony BarrowTony BarrowPaziņa11.05.193614.05.2016
        49Endijs  VaitsEndijs VaitsPaziņa27.07.193009.11.2015
        50Luijs ArmstrongsLuijs ArmstrongsPaziņa04.08.190106.07.1971
        51Elviss PreslijsElviss PreslijsPaziņa08.01.193516.08.1977
        52Fats  DominoFats DominoPaziņa26.02.192824.10.2017
        53Stjuarts  SatklifsStjuarts SatklifsPaziņa23.06.194010.04.1962
        54Peter  CookPeter CookPaziņa17.11.193709.01.1995
        55Benijs HillsBenijs HillsPaziņa21.01.192420.04.1992
        56Gene VincentGene VincentPaziņa11.02.193512.10.1971
        57Džeims LāstsDžeims LāstsPaziņa17.04.192909.06.2015
        58Paul  HornPaul HornPaziņa17.03.193029.06.2014
        59Linda  MakKartnijaLinda MakKartnijaPaziņa24.09.194117.04.1998
        60Deivids FrostsDeivids FrostsPaziņa07.04.193931.08.2013
        61Kīts EmersonsKīts EmersonsPaziņa02.11.194411.03.2016
        62Wilson  PickettWilson PickettPaziņa18.03.194119.01.2006
        63Marlēna DītrihaMarlēna DītrihaPaziņa27.12.190106.05.1992
        64Bogdan ŁyszkiewiczBogdan ŁyszkiewiczPaziņa03.09.196423.06.2000
        65Tonijs ŠeridansTonijs ŠeridansPaziņa21.05.194016.02.2013
        66Robert  BalserRobert BalserPaziņa00.00.192804.01.2016
        67Badijs HolijsBadijs HolijsPaziņa07.09.193603.02.1959
        68Clint WarwickClint WarwickPaziņa25.06.194015.05.2004
        69Marks BolansMarks BolansPaziņa30.09.194716.09.1977
        70Doris  TroyDoris TroyPaziņa06.01.193716.02.2004
        71George MartinGeorge MartinPaziņa03.01.192608.03.2016
        72Jeremy LloydJeremy LloydPaziņa22.07.193023.12.2014
        73Džimijs HendrikssDžimijs HendrikssPaziņa27.11.194218.09.1970
        74Bobby Blue BlandBobby Blue BlandPaziņa27.01.193023.06.2013
        75George BurnsGeorge BurnsPaziņa20.01.189609.03.1996
        76Billy PaulBilly PaulPaziņa01.12.193424.04.2016
        77Robins GibbsRobins GibbsPaziņa22.12.194920.05.2012
        78Richard  AvedonRichard AvedonPaziņa15.05.192301.10.2004
        79Harry  NilssonHarry NilssonPaziņa15.06.194115.01.1994
        80Terry  WoganTerry WoganPaziņa03.08.193831.01.2016
        81Keits MūnsKeits MūnsPaziņa23.08.194607.09.1978
        82Stevie Ray VaughanStevie Ray VaughanPaziņa03.10.195427.08.1990
        83Gypie MayoGypie MayoPaziņa24.07.195123.10.2013
        84Earl PalmerEarl PalmerPaziņa25.10.192419.09.2008
        85Lorne GreeneLorne GreenePaziņa12.02.191511.09.1987
        86princese Diānaprincese DiānaPaziņa01.07.196131.08.1997
        87Bill HaleyBill HaleyPaziņa06.07.192509.02.1981
        88Al JarreauAl JarreauPaziņa12.03.194012.02.2017
        89Lenny BruceLenny BrucePaziņa13.10.192503.08.1966
        90Buddy RichBuddy RichPaziņa30.09.191702.04.1987
        91Johans KruifsJohans KruifsPaziņa25.04.194724.03.2016
        92Milt OkunMilt OkunPaziņa23.12.192315.11.2016
        93Džindžera RodžersaDžindžera RodžersaPaziņa16.07.191125.04.1995
        94Džims MorisonsDžims MorisonsPaziņa08.12.194303.07.1971
        95Moriss GibssMoriss GibssPaziņa22.12.194912.01.2003
        96Džons VettonsDžons VettonsPaziņa12.06.194931.01.2017
        97Adam WestAdam WestPaziņa19.09.192809.06.2017
        98Ravi ŠankarsRavi ŠankarsPaziņa07.04.192011.12.2012
        99Dean ReedDean ReedPaziņa22.09.193813.06.1986
        100Sems KuksSems KuksPaziņa22.01.193111.12.1964
        101Maureen TigrettMaureen TigrettPaziņa04.08.194630.12.1994
        102Ričards HamiltonsRičards HamiltonsPaziņa24.02.192213.09.2011
        103Toms  PetijsToms PetijsPaziņa20.10.195002.10.2017
        104Elvins  StārdastsElvins StārdastsPaziņa27.09.194223.10.2014
        105Tony  AshtonTony AshtonPaziņa01.03.194626.05.2001
        106Arik EinsteinArik EinsteinPaziņa03.01.193926.11.2013
        107Tairons  PauersTairons PauersPaziņa05.05.191415.11.1958
        108Bert KaempfertBert KaempfertPaziņa16.10.192321.06.1980
        109Bob BeldenBob BeldenPaziņa31.10.195620.05.2015
        110Rio  ReiserRio ReiserPaziņa09.01.195020.08.1996
        111Kurts KobeinsKurts KobeinsPaziņa20.02.196705.04.1994
        112Sids BernšteinsSids BernšteinsPaziņa12.08.191821.08.2013
        113Stan LaurelStan LaurelPaziņa16.06.189023.02.1965
        114Džekija  KolinsaDžekija KolinsaPaziņa04.10.193719.09.2015
        115Kriss  SkvairsKriss SkvairsPaziņa04.03.194828.06.2015
        116Lawrence WelkLawrence WelkPaziņa11.03.190317.05.1992
        117LemijsLemijsPaziņa24.12.194528.12.2015
        118Erwin  RossErwin RossPaziņa24.10.192512.02.2010
        119Terence BaylerTerence BaylerPaziņa24.01.193021.09.2016
        120Jeff  BuckleyJeff BuckleyPaziņa17.11.196629.05.1997
        121Jimmy BoydJimmy BoydPaziņa09.01.193907.03.2009
        122Skots MakkenzijsSkots MakkenzijsPaziņa10.01.193918.08.2012
        123Scott WeilandScott WeilandPaziņa27.10.196703.12.2015
        124Tim  BuckleyTim BuckleyPaziņa14.02.194729.06.1975
        125Freds AstērsFreds AstērsPaziņa10.05.189922.06.1987
        126Česters  BeningtonsČesters BeningtonsPaziņa20.03.197620.07.2017
        127Dean  MartinDean MartinPaziņa07.06.191725.12.1995
        128Bobby VeeBobby VeePaziņa30.04.194324.10.2016
        129Džo KokersDžo KokersPaziņa20.05.194422.12.2014
        130Lesley GoreLesley GorePaziņa02.05.194616.02.2015
        131John HurtJohn HurtPaziņa22.01.194027.01.2017
        132Alvin  LeeAlvin LeePaziņa19.12.194406.03.2013
        133Phil EverlyPhil EverlyPaziņa19.01.193903.01.2014
        134Gerry  RaffertyGerry RaffertyPaziņa16.04.194704.01.2011
        135Eliots SmitsEliots SmitsPaziņa06.08.196921.10.2003
        136Lance PercivalLance PercivalPaziņa26.07.193306.01.2015
        137Nina SimoneNina SimonePaziņa21.02.193321.04.2003
        138Mitch MitchellMitch MitchellPaziņa09.07.194712.11.2008
        139Diana  DorsDiana DorsPaziņa23.10.193104.05.1984
        140Fils RamonsFils RamonsPaziņa05.01.194130.03.2013
        141Endijs  ViljamssEndijs ViljamssPaziņa03.12.192725.09.2012
        142Óscar BonavenaÓscar BonavenaPaziņa25.09.194222.05.1976
        143Lewis CollinsLewis CollinsPaziņa27.05.194627.11.2013
        144Duck DunnDuck DunnPaziņa24.11.194113.05.2012
        145Garijs MūrsGarijs MūrsPaziņa04.04.195206.02.2011
        146Timotijs  LīrijsTimotijs LīrijsPaziņa22.10.192031.05.1996
        147Long John  BaldryLong John BaldryPaziņa12.01.194121.07.2005
        148Dick EmeryDick EmeryPaziņa19.02.191502.01.1983
        149Gábor  SzabóGábor SzabóPaziņa08.03.193628.02.1982
        150Eddie  FisherEddie FisherPaziņa10.08.192822.09.2010
        151Stenlijs KubriksStenlijs KubriksPaziņa26.07.192807.03.1999
        152Michel  DelpechMichel DelpechPaziņa26.01.194602.01.2016
        153Morgana KingMorgana KingPaziņa04.06.193022.03.2018
        154Džordžs  JangsDžordžs JangsPaziņa06.11.194622.10.2017
        155Doroteja MelounaDoroteja MelounaPaziņa30.01.192519.01.2018
        156Carl  WilsonCarl WilsonPaziņa21.12.194606.02.1998
        157B. B.  KingsB. B. KingsPaziņa16.09.192514.05.2015
        158Demiss  RusossDemiss RusossPaziņa15.06.194625.01.2015
        159Džo  DžeksonsDžo DžeksonsPaziņa26.07.192827.06.2018
        160Džeims BraunsDžeims BraunsPaziņa03.05.193325.12.2006
        161Ronalds ReigansRonalds ReigansPaziņa06.02.191105.06.2004
        162Robert Lee JohnsonRobert Lee JohnsonPaziņa08.05.191116.08.1938
        163Peter CopleyPeter CopleyPaziņa20.05.191507.10.2008
        164Ričards Milhauss NiksonsRičards Milhauss NiksonsPaziņa09.01.191322.04.1994
        165Simone  BattleSimone BattlePaziņa17.06.198905.09.2014
        166Rick  RosasRick RosasPaziņa10.09.194906.11.2014
        167Stikkan  AndersonStikkan AndersonPaziņa25.01.193112.09.1997
        168Syreeta WrightSyreeta WrightPaziņa28.02.194606.07.2004
        169Stéphane GrappelliStéphane GrappelliPaziņa26.01.190801.12.1997
        170Džimmijs  GrīnspūnsDžimmijs GrīnspūnsPaziņa07.02.194811.03.2015

        Nav norādīti notikumi

        Birkas