Džeimss Stjuarts

Pievieno šai personai bildi!
Dzimšanas datums:
20.05.1908
Miršanas datums:
02.07.1997
Papildu vārdi:
James Stewart, James Stewart, Джеймс Стюарт, James Maitland Stewart, Džeimss Stjuarts
Kategorijas:
2. Pasaules kara dalībnieks, Aktieris, Lidotājs, Militārpersona, karavīrs, Ģenerālis
Tautība:
 amerikānis
Kapsēta:
Forest Lawn Memorial Park (Glendale)

Džeimss Stjuarts (angļu: James Maitland Stewart; 1908. gada 20. maijs — 1997. gada 2. jūlijs) bija amerikāņu aktieris.

Viņš filmējās vairākās filmās, kuras tikušas atzītas par klasiskajām filmām. Tai skaitā filmās Mr. Smith Goes to Washington, The Philadelphia Story, Harvey, It's a Wonderful Life, Shenandoah, Rear Window, Rope, The Man Who Knew Too Much, The Shop Around the Corner, The Man Who Shot Liberty Valance un Vertigo. Aktieris piecas reizes tika nominēts Amerikas Kinoakadēmijas balvai un vienreiz to arī ieguva (1941. gadā kā labākais aktieris par lomu filmā The Philadelphia Story). 1985. gadā saņēma mūža ieguldījuma balvu. Vēl Dž. Stjuarts saņēmis vienu Zelta globusus (trīs nominācijas) un divreiz tika nominēts BAFTA balvai. 1999. gadā viņš iekļuva Amerikāņu Filmu Institūta saraksta "Visu laiku izcilākā vīriešu kārtas zvaigzne" trešajā vietā.

Avoti: wikipedia.org, mod.uk

Nav pesaistītu vietu

    loading...

        Saiknes

        Saistītās personas vārdsSaitesDzimšanas datumsMiršanas datumsApraksts
        1Olivia de HavillandOlivia de HavillandPartneris01.07.1916
        2Dinah  ShoreDinah ShoreCivilsieva29.02.191624.02.1994
        3Robert SixRobert SixDraugs25.06.190706.10.1986
        4Garijs  KūpersGarijs KūpersDraugs07.05.190113.05.1961
        5Sam ZimbalistSam ZimbalistDarba biedrs31.03.190404.11.1958
        6Džūdija GārlendaDžūdija GārlendaDarba biedrs10.06.192222.06.1969
        7Fred ClarkFred ClarkDarba biedrs19.03.191405.12.1968
        8Andy  GriffithAndy GriffithDarba biedrs01.06.192603.07.2012
        9H. B. WarnerH. B. WarnerDarba biedrs26.10.187521.12.1958
        10Džons VeinsDžons VeinsDarba biedrs26.05.190711.06.1979
        11Margaret SullavanMargaret SullavanDarba biedrs16.05.190901.01.1960
        12Ketrina HepbernaKetrina HepbernaDarba biedrs12.05.190729.06.2003
        13Paulette GoddardPaulette GoddardDarba biedrs03.06.191023.04.1990
        14James  BestJames BestDarba biedrs26.07.192606.04.2015
        15Henrijs FondaHenrijs FondaDarba biedrs16.05.190512.08.1982
        16Clarence BrownClarence BrownDarba biedrs10.05.189017.08.1987
        17Lee MarvinLee MarvinDarba biedrs19.02.192429.08.1987
        18Džoana  DrjūDžoana DrjūDarba biedrs31.01.192210.09.1996
        19Leona RobertsLeona RobertsDarba biedrs26.07.187929.01.1954
        20Gilbert RolandGilbert RolandDarba biedrs11.12.190515.05.1994
        21Hillary BrookeHillary BrookeDarba biedrs08.09.191425.05.1999
        22Ernests BorgnainsErnests BorgnainsDarba biedrs24.01.191708.07.2012
        23Jean AckerJean AckerDarba biedrs23.10.189316.08.1978
        24George O’BrienGeorge O’BrienDarba biedrs19.04.189904.09.1985
        25Wendy BarrieWendy BarrieDarba biedrs18.04.191202.02.1978
        26Gene KrupaGene KrupaDarba biedrs15.01.190916.10.1973
        27Gabriele TintiGabriele TintiDarba biedrs22.08.193212.11.1991
        28Harry CareyHarry CareyDarba biedrs16.01.187821.09.1947
        29Billie BurkeBillie BurkeDarba biedrs07.08.188414.05.1970
        30Harry Carey juniorHarry Carey juniorDarba biedrs16.05.192127.12.2012
        31Džīna HārlovaDžīna HārlovaDarba biedrs03.03.191107.06.1937
        32Эрнст ЛюбичЭрнст ЛюбичDarba biedrs29.01.189230.11.1947
        33Donna ReedDonna ReedDarba biedrs27.01.192114.01.1986
        34W. S.  Van DykeW. S. Van DykeDarba biedrs21.03.188905.02.1943
        35Badijs  EbsensBadijs EbsensDarba biedrs02.04.190806.06.2003
        36George PeppardGeorge PeppardDarba biedrs01.10.192808.05.1994
        37Robert Z. LeonardRobert Z. LeonardDarba biedrs07.10.188927.08.1968
        38Thomas MitchellThomas MitchellDarba biedrs11.07.189217.12.1962
        39Lee Ann RemickLee Ann RemickDarba biedrs14.12.193502.07.1991
        40Gregorijs PeksGregorijs PeksDarba biedrs05.04.191612.06.2003
        41Lee PatrickLee PatrickDarba biedrs22.11.190121.11.1982
        42Don HendersonDon HendersonDarba biedrs10.11.193122.06.1997
        43Irving ThalbergIrving ThalbergDarba biedrs30.05.189914.09.1936
        44Mary AstorMary AstorDarba biedrs03.05.190625.09.1987
        45Tim  ConwayTim ConwayDarba biedrs15.12.193314.05.2019
        46Dorisa  DejaDorisa DejaDarba biedrs03.04.192213.05.2019
        47Thelma LeedsThelma LeedsDarba biedrs18.12.191027.05.2006
        48Kerola  LombardaKerola LombardaPaziņa06.10.190816.01.1942
        49
        Irving PennPaziņa16.06.191707.10.2009
        50Nita BieberNita BieberPaziņa18.07.192604.02.2019
        51Stephanie  AdamsStephanie AdamsPaziņa24.07.197018.05.2018
        52Allene    RobertsAllene RobertsPaziņa01.09.192809.05.2019
        53Jocelyn  BrandoJocelyn BrandoPaziņa18.11.191927.11.2005
        54Betsy BlairBetsy BlairPaziņa11.12.192313.03.2009
        55Julie AdamsJulie AdamsPaziņa17.10.192603.02.2019

        Nav norādīti notikumi

        Birkas