Latvijas valsts Basketbola izlase izcīna vēsturisku uzvaru pār Franciju

1Notikumu saraksts
Datums:
27.08.2023
Papildu lauki

Latvijas basketbola izlase Džakartā Pasaules kausa izcīņas grupu turnīra arī otrajā spēlē svētdien saspringtā spēles galotnē ar 88:86 uzvarēja Francijas izlasi. Latvijai - divās spēlēs ir divas uzvaras, līdz ar to ir panākts vēsturisks panākums - Latvija ir iekļuvusi pasaules 16 spēcīgāko komandu vidū un turpina cīnīties par Pasaules kausu. Pirmajā grupu turnīra spēlē Latvija ar 109:70 uzvarēja Libānas izlasi.

Spēle bija līdzīga, taču Francijas izlase visu spēli bija vadībā, vienu brīdi iegūstot pat 12 punktu pārsvaru.

Trīsarpus minūtes pirms spēles beigām rezultāts uz tablo bija 81:82 Francijas labā. Spēles beigas lika stingt līdzjutēju sirdīm gan uz vietas arēnā, gan Esplanādē, kur atradās fanu telts, gan ikvienā mājoklī, kur šo spēli varēja vērot. Diemžēl, ne visiem tāda iespēja bija, jo spēli translēja maksas kanāls nevis Latvijas valsts televīzija.

Rolands Šmits iemetot soda metienus izvirzīja beidzot Latviju vadībā ar 87:86! Francijas izlase paņēma minūtes pārtraukumu un bija saprotams, ka pretinieki apzināti veidos pārkāpumu, lai pat zaudējot punktus, tiktu pie bumbas. Desmit sekundes līdz ceturtdaļas beigām pie diviem soda metieniem tika Artūrs Žagars (55), taču iemeta tikai vienreiz – rezultāts 88:86 Latvijaa labā.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākais punktu guvējs bija Artūrs Žagars - ar 22 punktiem, otrais ar 20 punktiem bija Rolands Šmits, ar 15 punktiem Dāvis Bertāns kontā un ar 13 punktiem Kristers Žoriks. Spēles vidū traumu guva komandas kapteinis Dairis Bertāns un spēli varēja vērot tikai no rezervistu soliņa.

Francijas izlasē ar 27 punktiem labākais bija Evans Furnjē.

Latvijas izlasi grupas kārtas noslēgumā otrdien vēl gaidīs spēle pret Kanādu.

Pēc divām aizvadītām spēlēm Latvijas izlase H grupā ierindojas otrajā vietā, pirmajā atrodas Kanādas izlase, kura pirmajā spēlē sagrāva Franciju un otrajā ar iespaidīgu rezultātu pārspēja Libānu. Francija ar diviem zaudējumiem ir trešajā vietā, bet Libāna – ceturtajā. Abas pēdējās komandas  cīnīsies zemākā grupā. Pasaules kausa finālturnīrā pirmoreiz piedalās 32 valstsvienības, un Latvijas izlase ir debitante. Jau šis fakts ir milzīgs sasniegums. Jāpiezīmē, ka milzīgā cerība uz Kristapa Porziņģa dalību nepiepildījās dēl sportista traumas, taču Džakartas arēnā, šķiet, viņš ir lielākā zvaigzne, kuru nemitīgi rāda Tv ekrānā vērojot spēli.

Četru grupu komandas spēlē Filipīnās, bet pa astoņām vienībām – Japānā un Indonēzijā. Finālturnīrs noslēgsies  10. septembrī Filipīnu galvaspilsētā Manilā.