Notiek Latvijas Republikas 9. Saeimas vēlēšanas

Notikumam nav bildes. Pievieno notikuma bildi!
Personas:
2Personu saraksts
Notikumi:
10Notikumu saraksts
Datums:
07.10.2006
Papildu lauki

9. Saeimas vēlēšanas notika 2006. gada 7. oktobrī. Vēlēšanās kandidēja 19 saraksti un nobalsoja 902 569 vēlētāju, kas sastādīja 60,98% no kopējā balsstiesīgo skaita. 5% barjeru pārvarēja un 9. Saeimā iekļuva 7 vēlēšanu saraksti:

  • Tautas partija — 23 vietas
  • Zaļo un Zemnieku savienība — 18 vietas
  • Jaunais laiks — 18 vietas
  • Saskaņas centrs — 17 vietas
  • Latvijas Pirmā partija/Latvijas ceļš (kopš 2007. gada LPP/LC) — 10 vietas
  • Tēvzemei un Brīvībai/LNNK — 8 vietas
  • Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā — 6 vietas

Deputāti un frakcijas

9. Saeimā tika ievēlēti 100 deputāti. Saeimas darbu sāka 99 deputāti, jo sākotnēji netika apstiprināts ievēlētā Jura Boldāna mandāts. Mainoties Saeimas deputātu sastāvam, laika gaitā tajā ir bijuši 128 cilvēki. Skaitot arī mandātu nolikušos deputātus, kopā 9. Saeimā ir strādājuši 128 deputāti. Šis Saeimas sasaukums darbojās līdz 2010. gada 1. novembrim.

9. Saeimā sākotnēji darbojās 7 frakcijas, kopš 2008. gada — arī Pilsoniskās savienības frakcija. Kopš vēlēšanām visās frakcijās, izņemot LPP/LC, ir mainījies deputātu skaits.

Darbība

2006. gada 7. novembrī par Saeimas priekšsēdētāju tika ievēlēts Indulis Emsis (ZZS), bet par priekšsēdētāja biedrēm: Vineta Muižniece (TP) un Karina Pētersone (LPP/LC). Saeimas sekretārs ir Dzintars Rasnačs (TB/LNNK), bet viņa biedrs ir Andrejs Klementjevs (SC). 

2007. gada 25. septembrī I. Emsi Saeimas priekšsēdētāja amatā nomainīja Gundars Daudze (ZZS). 2009. gada 19. martā K. Pētersoni amatā nomainīja Solvita Āboltiņa (JL). 

2009. gada 3. septembrī V. Muižniece atstāja Saeimas priekšsēdētāja biedra amatu, bet 2010. gada 15. aprīlī šajā amatā atkārtoti ievēlēja K. Pētersoni (LPP/LC). 9. Saeimā darbojās 16 komisijas.

Ir ievēlēti sekojoši deputāti:

(Deputāts Frakcija Darbības laiks Amats)

Dzintars ĀbiķisTautas partija ārpus frakcijām 07.11.2006. — 01.11.2010.
Solvita Āboltiņa Jaunais laiks 07.11.2006. — 01.11.2010.priekšsēdētāja biedre (no 19.03.2009.)

Valērijs Agešins Saskaņas centrs 07.11.2006. — 01.11.2010.
Vitālijs Aizbalts LPP/LC 07.11.2006. — 01.11.2010.
Igors Aleksandrovs Jaunais laiks19.03.2009. — 01.11.2010.
Māris Ārbergs Tautas partija 07.11.2006. — 01.11.2010.
Uldis Augulis Zaļo un Zemnieku savienība 16.11.2006. — 20.12.2007.
Aija Barča Tautas partija ārpus frakcijām 07.11.2006. — 01.11.2010.
Ainars Baštiks LPP/LC07.11.2006. — 16.11.2006. 26.03.2009. — 01.11.2010.
Silva Bendrāte Jaunais laiks 07.11.2006. — 01.11.2010.
Martijans Bekasovs Saskaņas centrs 27.05.2010. — 01.11.2010.
Andris Bērziņš LPP/LC 07.11.2006. — 01.11.2010.
Andris Bērziņš Zaļo un Zemnieku savienība 07.11.2006. — 01.11.2010.
Gundars Bērziņš Tautas partija 07.11.2006. — 16.11.2006.
Guntis Bērziņš Jaunais laiks 19.03.2009. — 01.11.2010.
Guntis Blumbergs Zaļo un Zemnieku savienība 07.11.2006. — 16.07.2009.
Juris Boldāns ārpus frakcijām 16.11.2006. — 28.10.2008.
Vilnis-Edvīns Bresis Zaļo un Zemnieku savienība 16.11.2006. — 01.11.2010.
Uldis Briedis Tautas partija 07.11.2006. — 01.11.2010.
Augusts Brigmanis Zaļo un Zemnieku savienība 07.11.2006. — 01.11.2010.
Valērijs Buhvalovs PCTVL 07.11.2006. — 01.11.2010.
Vladimirs Buzajevs PCTVL 07.11.2006. — 01.11.2010.
Boriss Cilevičs Saskaņas centrs 07.11.2006. — 01.11.2010.
Ingrīda Circene Jaunais laiks 07.11.2006. — 01.11.2010.
Ilma Čepāne Jaunais laiks ārpus frakcijām Pilsoniskā savienība 07.11.2006. — 01.11.2010.
Juris Dalbiņš Tautas partija 07.11.2006. — 01.11.2010.
Gundars Daudze ZZS 07.11.2006. — 01.11.2010.priekšsēdētājs (no 25.09.2007.)

Helēna Demakova Tautas partija 07.11.2006. — 16.11.2006.
Oļegs DeņisovsSaskaņas centrs 07.11.2006. — 01.11.2010.
Juris Dobelis TB/LNNK VL-TB/LNNK07.11.2006. — 01.11.2010.
Sergejs Dolgopolovs Saskaņas centrs07.11.2006. — 16.07.2009.
Ina Druviete Jaunais laiks ārpus frakcijām Pilsoniskā savienība 07.11.2006. — 01.11.2010.
Jānis Dukšinskis LPP/LC 07.11.2006. — 01.11.2010.
Jānis EglītisTautas partija 07.11.2006. — 01.11.2010.
Indulis Emsis Zaļo un Zemnieku savienība 07.11.2006. — 21.09.2007.priekšsēdētājs

Guntis Jānis Eniņš ZZS 16.11.2006. — 12.02.2009.16.07.2009. — 01.11.2010.
Inta Feldmane LPP/LC16.11.2006. — 26.03.2009.16.07.2009. — 01.11.2010.
Sergejs Fjodorovs Saskaņas centrs 07.11.2006. — 01.11.2010.
Ivars Godmanis LPP/LC 07.11.2006. — 16.11.2006.26.03.2009. — 16.07.2009.
Aleksandrs Golubovs Saskaņas centrs 07.11.2006. — 19.05.2010.
Uldis-Ivars Grava Jaunais laiks 07.11.2006. — 01.11.2010.
Māris Grīnblats TB/LNNK VL-TB/LNNK07.11.2006. — 01.11.2010.
Valdis ĢīlisTautas partija 23.11.2006. — 20.12.2007.17.01.2008. — 01.11.2010.
Pēteris Hanka Zaļo un Zemnieku savienība 07.11.2006. — 01.11.2010.
Aleksejs Holostovs Saskaņas centrs 16.07.2009. — 01.11.2010.
Dzintars Jaundžeikars LPP/LC16.11.2006. — 26.03.2009. 16.07.2009. — 01.11.2010.
Nikolajs Kabanovs PCTVL ārpus frakcijām Saskaņas centrs 07.11.2006. — 01.11.2010.
Sandra Kalniete Jaunais laiksārpus frakcijām Pilsoniskā savienība 07.11.2006. — 16.07.2009.
Imants Kalniņš TB/LNNK ārpus frakcijām ZZS 07.11.2006. — 01.11.2010.
Aigars Kalvītis Tautas partija 07.11.2006. — 16.11.2006.
Artis Kampars Jaunais laiks 07.11.2006. — 19.03.2009.
Arturs Krišjānis KariņšJaunais laiks07.11.2006. — 16.07.2009.
Oskars KastēnsLPP/LC07.11.2006. — 16.11.2006.15.01.2009. — 01.11.2010.
Andis Kāposts Zaļo un Zemnieku savienība 16.11.2006. — 01.11.2010.
Jānis Klaužs Tautas partija ārpus frakcijām07.11.2006. — 01.11.2010.
Andrejs Klementjevs Saskaņas centrs 07.11.2006. — 01.11.2010.sekretāra biedrs

Ivans Klementjevs Saskaņas centrs 07.11.2006. — 01.11.2010.
Māris Krastiņš Tautas partija 16.11.2006. — 01.11.2007.
Vents Armands KrauklisTautas partija 07.11.2006. — 01.11.2010.
Alberts Krūmiņš Jaunais laiks 16.07.2009. — 01.11.2010.
Māris Kučinskis Tautas partij a07.11.2006. — 01.11.2010.
Janīna Kursīte-Pakule Pilsoniskā savienība 27.11.2008. — 01.11.2010.
Sarmīte Ķikuste Jaunais laiks 07.11.2006. — 01.11.2010.
Visvaldis Lācis ZZS ārpus frakcijām VL-TB/LNNK 07.11.2006. — 01.11.2010.
Jānis Lagzdiņš Tautas partija ārpus frakcijām07.11.2006. — 01.11.2010.
Gunārs LaicānsTB/LNNK ārpus frakcijām Pilsoniskā savienība 07.11.2006. — 01.11.2010.
Madars Lasmanis Jaunais laiks 19.03.2009. — 01.11.2010.
Ainars Latkovskis Jaunais laiks 07.11.2006. — 01.11.2010.
Kārlis Leiškalns Tautas partija 16.11.2006. — 01.11.2010.
Liene Liepiņa Jaunais laiks 16.07.2009. — 01.11.2010.
Ingmārs Līdaka Zaļo un Zemnieku savienība 07.11.2006. — 01.11.2010.
Leons Līdums Tautas partija 07.11.2006. — 16.07.2009.
Anatolijs Mackevičs LPP/LC 07.11.2006. — 01.11.2010.
Aleksandrs Mirskis Saskaņas centrs 07.11.2006. — 16.07.2009.
Sergejs Mirskis Saskaņas centrs 07.11.2006. — 01.11.2010.
Miroslavs Mitrofanovs PCTVL 07.11.2006. — 01.11.2010.
Vineta Muižniece Tautas partija 07.11.2006. — 17.06.2010.priekšsēdētāja biedre (līdz 03.09.2009.) 

Linda Mūrniece Jaunais laiks 07.11.2006. — 19.03.2009.
Vitālijs Orlovs Saskaņas centrs 07.11.2006. — 01.11.2010.
Leopolds Ozoliņš Zaļo un Zemnieku savienība 07.11.2006. — 01.11.2010.
Artis Pabriks Tautas partija ārpus frakcijām 07.11.2006. — 16.11.2006.01.11.2007. — 01.11.2010.
Vaira Paegle Tautas partija ārpus frakcijām Pilsoniskā savienība 16.11.2006. — 01.11.2010.
Raimonds Pauls Tautas partija 07.11.2006. — 01.11.2010.
Karina Pētersone LPP/LC 07.11.2006. — 01.11.2010.priekšsēdētāja biedre (līdz 19.03.2009. un no 15.04.2010.)

Skaidrīte Pilāte Zaļo un Zemnieku savienība 16.07.2009. — 01.11.2010.
Igors Pimenovs Saskaņas centrs16.07.2009. — 01.11.2010.
Jakovs Pliners PCTVL07.11.2006. — 01.11.2010.
Jānis Porietis Tautas partija 16.11.2006. — 01.11.2010.
Pauls Putniņš Zaļo un Zemnieku savienība 07.11.2006. — 01.11.2010.
Dzintars Rasnačs TB/LNNK VL-TB/LNNK07.11.2006. — 01.11.2010.sekretārs

Jānis Reirs Jaunais laiks 07.11.2006. — 01.11.2010.
Einars Repše Jaunais laiks 07.11.2006. — 19.03.2009.
Ivans Ribakovs Saskaņas centrs 07.11.2006. — 01.11.2010.
Baiba Rivža Zaļo un Zemnieku savienība 07.11.2006. — 16.11.2006.20.12.2007. — 01.11.2010.
Inguna Rībena Jaunais laiks 07.11.2006. — 01.11.2010.
Mārtiņš Roze Zaļo un Zemnieku savienība 07.11.2006. — 16.11.2006.12.02.2009. — 01.11.2010.
Ziedonis Rubezis Tautas partija 16.11.2006. — 25.10.2007.
Artūrs Rubiks Saskaņas centrs 07.11.2006. — 01.11.2010.
Anta Rugāte Tautas partija 07.11.2006. — 01.11.2010.
Mareks Segliņš Tautas partija 07.11.2006. — 17.01.2008.25.03.2010. — 01.11.2010.
Anna SeileTB/LNNK ārpus frakcijām Pilsoniskā savienība 07.11.2006. — 01.11.2010.
Ligita Silaraupa Zaļo un Zemnieku savienība 16.11.2006. — 15.11.2007.
Atis Slakteris Tautas partija 07.11.2006. — 16.11.2006. 19.03.2009. — 01.11.2010.
Juris Sokolovskis PCTVL 07.11.2006. — 01.11.2010.
Oskars Spurdziņš Tautas partija 07.11.2006. — 23.11.2006. 20.12.2007. — 01.11.2010.
Dagnija Staķe Zaļo un Zemnieku savienība 07.11.2006. — 16.11.2006. 15.11.2007. — 01.11.2010.
Vjačeslavs Stepaņenko LPP/LC 16.11.2006. — 13.03.2008.
Jānis Strazdiņš Zaļo un Zemnieku savienība 07.11.2006. — 01.11.2010.
Kārlis Šadurskis Jaunais laiks ārpus frakcijām Pilsoniskā savienība 07.11.2006. — 01.11.2010.
Viktors Ščerbatihs Zaļo un Zemnieku savienība 07.11.2006. — 01.11.2010.
Staņislavs Šķesters Zaļo un Zemnieku savienība 07.11.2006. — 01.11.2010.
Inese Šlesere LPP/LC 07.11.2006. — 16.11.2006. 13.03.2008. — 01.11.2010.
Ainārs Šlesers LPP/LC07.11.2006. — 16.11.2006. 05.03.2009. — 16.07.2009.
Jānis Šmits LPP/LC16.11.2006. — 15.01.2009.
Aigars Štokenbergs TP ārpus frakcijām 07.11.2006. — 16.11.2006. 25.10.2007. — 01.11.2010.
Pēteris Tabūns TB/LNNK VL-TB/LNNK07.11.2006. — 01.11.2010.
Dainis Turlais LPP/LC16.11.2006. — 05.03.2009.
Jānis Tutins Saskaņas centrs 07.11.2006. — 01.11.2010.
Gunārs Upenieks Zaļo un Zemnieku savienība 07.11.2006. — 16.07.2009.
Jānis Urbanovičs Saskaņas centrs 07.11.2006. — 01.11.2010.
Nils Ušakovs Saskaņas centrs 07.11.2006. — 16.07.2009.
Imants Valers Tautas partija 07.11.2006. — 01.11.2010.
Raimonds Vējonis Zaļo un Zemnieku savienība 07.11.2006. — 16.11.2006.
Aleksejs Vidavskis Saskaņas centrs 07.11.2006. — 01.11.2010.
Dzintars Zaķis Jaunais laiks 07.11.2006. — 01.11.2010.
Mihails Zemļinskis Saskaņas centrs 16.07.2009. — 01.11.2010.
Ausma Ziedone-Kantāne Jaunais laiks 07.11.2006. — 01.11.2010.
Ērika Zommere Tautas partija 16.11.2006. — 01.11.2010.

 

 

Saistītie notikumi

NosaukumsDatumsValodas
113.Saeimas vēlēšanas13.Saeimas vēlēšanas06.10.2018lv
2Latvijas Republikas 11. Prezidenta vēlēšanas. Ievēlēts R. VējonisLatvijas Republikas 11. Prezidenta vēlēšanas. Ievēlēts R. Vējonis03.06.2015lv, ru
3LR prezidents Valdis Zatlers izdod rīkojumu Nr.2, ar kuru atlaiž 10.SaeimuLR prezidents Valdis Zatlers izdod rīkojumu Nr.2, ar kuru atlaiž 10.Saeimu28.05.2011lv, ru
4Latvijas Republikas 6. Saeimas vēlēšanasLatvijas Republikas 6. Saeimas vēlēšanas30.09.1995lv
5Saeimas Parlamentārās izmeklēšanas komisijas ziņojums Saeimas Parlamentārās izmeklēšanas komisijas ziņojums 15.06.1994lv
6OMON uzbrukumi IeM kursantiem - Minskas Augstākās milicijas skolas Rīgas filiālei Zeļļu ielā 8OMON uzbrukumi IeM kursantiem - Minskas Augstākās milicijas skolas Rīgas filiālei Zeļļu ielā 815.01.1991lv
7Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanaLatvijas Republikas neatkarības atjaunošana04.05.1990en, lv, pl
8Kārļa Ulmaņa valsts apvērsums LatvijāKārļa Ulmaņa valsts apvērsums Latvijā15.05.1934de, lv, pl, ru
9Latvijas Republikas 1. Saeimas vēlēšanasLatvijas Republikas 1. Saeimas vēlēšanas07.10.1922lv
10Satversmes sapulces 1. sēde - Latvijas Parlamenta "dzimšanas diena"Satversmes sapulces 1. sēde - Latvijas Parlamenta "dzimšanas diena"01.05.1920lv

Avoti: wikipedia.org

Nav piesaistītu vietu

    Personas

    Nosaukums No Līdz Valodas
    1Mārtiņš RozeMārtiņš Roze28.09.196408.09.2012en, fr, lv, pl, ru
    2Uldis GravaUldis Grava01.04.193819.01.2018lv, ru
    Birkas